Az MNB nyilvánosan bírálja Magyar Pétert, és verbális támadásokkal illeti őt.


A politikus egy Facebook-bejegyzés keretében válaszolt a rá irányuló vádakra, és megkérdőjelezte az MNB által tett állításokat.

"A politikus indulatosan kifogásolta a nyilatkoztató végzésben számára feltett kérdéseket, majd a jövő évi országgyűlési választásokra utalva változásokat helyezett kilátásba. A Magyar Nemzeti Bank határozottan elítéli a verbális erőszak minden formáját, tevékenysége során kizárólag a törvényeknek alávetve, politikától függetlenül működik" - áll az MNB portálunknak megküldött közleményében.

(A legfrissebb hírek itt)

A politikus kedden 17 óra 1 perckor indított telefonhívásában kifejezte elégedetlenségét a jegybank "írásbeli nyilatkoztató végzésében" megfogalmazott határidővel kapcsolatban. A Magyar Nemzeti Bank a végzést már 2025. március 19-én elküldte az érintett félnek, ám a küldemény átvétele csak április 14-én történt meg. A válaszadási határidő pedig április 22-én, kedden lejárt.

Bár az ügyintéző tájékoztatta a betelefonálót arról, hogy jogi képviselője határidő-hosszabbítási kérelmet nyújtott be, a politikus hevesen kérdőre vonta a jegybank munkatársát a határidők kapcsán. Kifejezte, hogy a nyilatkozatban szereplő kérdéseket nevetségesnek véli, és a következő évi országgyűlési választásokra utalva jelentős változásokat helyezett kilátásba – áll a jegybank hivatalos közleményében.

Az MNB törvényi kötelezettségét teljesítve folyamatosan elemzi és értékeli, hogy a tőkepiaci szereplők magatartása megfelel-e a vonatkozó hazai és uniós jogszabályoknak.

Az MNB piacfelügyeleti eljárása során vizsgálja, hogy magánszemélyek által adott tőzsdei megbízások kapcsán sérültek-e a piaci visszaélésekről szóló európai uniós rendelet (MAR) bennfentes kereskedelem tilalmáról szóló rendelkezései. Az eljárás az OPUS GLOBAL Nyrt. (OPUS) 2023. júliusi részvényvisszavásárlási bejelentését közvetlenül megelőző időszakra vonatkozik - közölte a jegybank.

"Az MNB meggyőződése szerint a törvények mindenkire egyaránt vonatkoznak, pártállástól és pozíciótól függetlenül" - áll a jegybank közleményében.

Magyar Péter a botrány kirobbanását követően a közösségi médiában osztotta meg véleményét az eseményekről. Beismerte, hogy ő hívta fel az illetékeseket: "A világ eddigi legnagyobb bankrablásának színhelyén, a Magyar Nemzeti Bank falai között is megkezdődtek a zűrzavaros események. Egy teljesen nevetséges, politikai indíttatású eljárás keretein belül egy hete kaptam egy kérdéssort attól a banktól, amelynek vezetői révén legalább 650 milliárd forint közpénz tűnt el."

A TISZA Párt vezetője a legutóbbi nyilatkozatában arról számolt be, hogy tegnap kapcsolatba lépett a nemzeti bank ügyintézőjével. Kifejtette, hogy a számára irreleváns és álszent kérdésekre egy "bohóc jelet" fog használni válaszként. Emellett hangsúlyozta, hogy tőzsdei tranzakciói során soha nem részesült bennfentes információkban, és nem követett el bennfentes kereskedést – olvasható a Facebook-bejegyzésében.

"Kértem az ügyintézőtől, hogy adja át a feletteseinek az üzenetet, hogy nem fogadom el, hogy az elvileg független Nemzeti Bank asszisztáljon a kormány propaganda által indított hazugság cunamihoz és hogy politikailag motivált eljárással akarja lejáratni Orbán Viktor megrendelésére a legnépszerűbb párt vezetőjét" - folytatta Magyar.

Kérte továbbá az ügyintézőt, hogy adja át a jegybank vezetőinek az üzenetét, miszerint a leendő TISZA-kormány mindent meg fog tenni a "világ eddigi legnagyobb bankrablását elkövető politikusok és jegybanki vezetők felelősségre vonásáért".

"A Nemzeti Bankból 650 milliárd forint tűnt el, ami azt jelenti, hogy minden egyes magyar állampolgártól körülbelül 65 ezer forintot loptak el. Ezt a pénzt nem titkos dobozokban csempészték ki, mint a régi időkben, hanem nyíltan teherautókkal. A bankrablás szemtanúja volt a legfőbb ügyész és az Állami Számvevőszék képviselője is. A tolvajok között ott ültek Orbán emberei, valamint a Dinasztia pénzügyi hátterét biztosító személyek is" - nyilatkozta Magyar.

"A lopott vagyonból svájci kastélyokat, New York-i luxus lakást, 100 darabos autógyűjteményt, palotákat, Dubajban pedig nyaralókat vásároltak.

Amerikában a Wall Street farkasa 200 millió dollárt sikkasztott, míg hazánkban a közpénz farkasai ennek a tízszeresét tüntették el.

Egy átlagos bankrablás esetén a büntetés általában 10 év fegyház lehet. De mi a helyzet a világ legnagyobb bankrablásával? Mekkora büntetést érhet meg egy ilyen merész akció?

"További sikeres küzdelmet kívánok a hátralévő hónapokban!" - zárta be bejegyzését a politikus.

Related posts