Egy Szijjártó Péterrel közösen fényképezkedő kínai egyesület vezetője állítólag részt vett a tibetiek megfélemlítésében.


A férfi egy különleges letelepedési kötvénnyel érkezett Magyarországra, hogy új életet kezdjen ezen a gyönyörű helyen.

Egy Budapesten bejegyzett szervezet vezetője is részt vehetett a kínai állam megfélemlítési akcióiban - írja a Direkt36.

Az illető nem más, mint a Kínai-Európai Kulturális, Művészeti és Sport Egyesület elnöke, Ma Ven-csün. A férfi 2023 februárjában Genfben vett részt egy ENSZ által szervezett konferencián, ahol egy Kínáról készült jelentést vitattak meg; ebben szó esett az ujgur és tibeti kisebbség elnyomásáról is. A rendezvényen jelen volt a száműzetésben működő tibeti kormány svájci képviseletének vezetője, Thinlay Chukki is, akitől Ma Ven-csün a programot követően közös fényképet kért. Ezt követően azonban a tibeti küldöttség felé fordult, és engedély nélkül kezdte őket fotózni a tagjait.

Az ENSZ alkalmazottai végül rávették a férfit, hogy törölje a felvételeket, ám a férfi később az épület előtt is megpróbált képeket készíteni a tibeti csoportról.

A Momentum párt állítása szerint sikerült azonosítaniuk a budapesti kínai rendőrség összekötő tisztjét. Felmerül a kérdés: vajon illegális kínai "rendőrőrsök" működnek a fővárosban?

Az ilyen típusú tevékenységek nem csupán kémkedést céloznak, hanem inkább a megfélemlítést szolgálják, hiszen a kínai hatóságok gyakran folyamodnak hasonló stratégiákhoz azokkal szemben, akiket az állam ellenségeinek tekintenek. Ezzel szemben Ven-csün ma azt nyilatkozta, hogy csupán egy félreértés történt, és mivel ő is muszlimként a kisebbségek közé tartozik, érdeklődése a konferencia témái iránt jogosnak tűnik.

Az oknyomozó portál szerint Ma Ven-csün kapcsolatban áll az Egyesült Fronttal, a Kínai Kommunista Párt egyik szervezetével, amelyik világszerte próbálja befolyásolni a kínai diaszpórát, valamint elhallgattatni a Kínát bíráló hangokat.

Budapest belvárosában kínai álcivilek rejtélyes akciót hajthattak végre.

A férfi 2013-ban letelepedési kötvény birtokában érkezett Magyarországra, és azóta sikeresen megalapította saját kereskedelmi vállalkozását. Számos alkalommal láthattuk őt az Orbán-kormány prominens tagjaival együtt; 2017-ben például aktívan részt vett a Magyarországi Kínai Filmfesztivál megszervezésében, ahol Balog Zoltán, akkori humánerőforrás-miniszter is jelen volt és beszédet mondott. Ugyanebben az évben Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel is készült egy közös fénykép róla, amelyről Ma Ven-csün kijelentette, hogy a találkozás teljesen véletlen volt; csupán annyira volt bátorsága, hogy megkérje a tárcavezetőt egy közös képre, miközben az elhaladt mellette.

Budapestre érkezik Hszi Csin-ping, ahol tibeti zászlók sokasága fogadja őt.

Related posts