Elcserélték, de most már nem sajnálja - Nyíregyházán osztotta meg az elképesztő történetét az olimpiai bajnok.

Nyíregyházán tartózkodott a riói olimpia aranyérmese, Szász Emese. A sportoló izgalmas történeteket osztott meg a múltjáról és a jelenlegi élményeiről, ezzel inspirálva a helyi közönséget.
A HMSE, azaz a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületének legnagyobb küldetése, hogy menjen, meséljen, motiváljon és biztassa a mai fiatalokat a sport szeretetére, a kitartásra, a céltudatosságra, továbbá hogy példát mutasson a felnövekvő generációnak. Néhány napja két fantasztikus sportnagyság, nevezetesen Szász Emese vívó, a 2016-os Rio de Janeiro-i nyári olimpia párbajtőr egyéni olimpiai bajnoka, valamint dr. Hegedűs Csaba, olimpiai bajnok, világbajnok, kétszeres Európa-bajnok birkózó, mesteredző tartott előadást az MCC nyíregyházi képzési központjában.
Nyíregyházán vendégeskedett Szász Emese
Ahogy azt sokan tudják, dr. Hegedűs Csaba a 1972-es müncheni olimpián a kötöttfogásúak 82 kilogrammos súlycsoportjában aranyérmet nyert, ezzel pedig nem csupán a saját karrierjét, hanem a magyar olimpiai csapat történetének 100. aranyérmét is ünnepelhette. Ezzel szemben Szász Emese hihetetlenül hosszú és rögös utat járt be, mire végül a legfényesebb ötkarikás medál ékesítette nyakát. Most pedig mélyebben belemerülünk az ő pályafutásának izgalmas részleteibe.
Szász Emese kezdetben az úszás világában próbálta ki magát, azonban a sportág légköre nem vonzotta igazán. Így idővel úgy döntött, hogy más sportágat választ, amely jobban tükrözi az érdeklődését és szenvedélyeit.
Szász Emesének nem volt egyszerű az útja Rióig, hiszen már tíz éves korában belépett a vívás világába, de a csúcsra való feljutásához tizenhat év kitartó munka és elkötelezettség kellett.
Kulcsár Győző a magyar vívás kiemelkedő alakja, aki négyszeres olimpiai aranyérmével és három világbajnoki győzelmével írta be magát a sportág történetébe. Edzőként Szász Emese mellett dolgozott, és irányítása alatt számos kiváló sportoló, például a kétszeres olimpiai bajnok Nagy Tímea, az olimpiai ezüst- és bronzérmes Boczkó Gábor, valamint az olasz olimpiai bajnok Maurizio Randazzo érte el felemelő sikereit. Kulcsár nem csupán a vívás technikai fortélyait tanította meg tanítványainak, hanem a sportág iránti szenvedélyt és elkötelezettséget is.