Elon Musk nemrégiben figyelmeztette Donald Trumpot, aki az Egyesült Államok elnökeként azt javasolta, hogy a milliárdos visszatérjen Dél-Afrikába. A helyzet feszültségekkel teli, és a két híres figura közötti konfliktus újabb érdekes fejezetet nyithat a p


Az amerikai elnök határozottan reagált, hangsúlyozva, hogy az elektromos járművek gyártása óriási állami támogatásokban részesül, amelyek ellen amúgy is kifejezte ellenérzését.

Úgy tűnik, hogy Elon Musk, aki korábban látszólag visszavonult a politikai vitákból, most mégsem hajlandó feladni markáns ellenérzéseit a Trump-adminisztráció költségvetési törvényjavaslatával kapcsolatban. A CNN beszámolója szerint a techmilliárdos most a legdrasztikusabb lépését fontolgatja: egy új politikai párt megalapítását.

A Trump által javasolt költségvetési törvénytervezet – amelyet Elon Musk elítélően "undorító förtelemnek" titulált, ezzel még élesebbé téve a feszültséget közte és a nemrégiben általa is támogatott elnök között – hétfőn került a szenátus elé. A techmogul ezt követően tette közzé figyelmeztetését az általa birtokolt X platformon:

"Minden olyan kongresszusi képviselő, aki a kormányzati kiadások csökkentését hirdette, majd ezt követően a történelem legnagyobb adósságnövelésére szavazott, joggal kellene, hogy szégyenkezzen!"

- közölte Elon Musk, hozzátéve, jövőre el fogják bukni a félidei választásokat. Alig telt bele néhány óra és a milliárdos még tovább ment, közölte ugyanis, hogy ha "ezt az őrült költekezési törvényjavaslatot elfogadják, másnap megalakul az Amerika Párt". Úgy vélte ugyanis, hogy az embereknek alternatívára van szüksége a demokrata-republikánus felosztással szemben, hogy a népnek legyen hangja.

Ezután Donald Trump gyorsan reagált Elon Musk kijelentéseire, és azzal a fenyegetéssel állt elő, hogy a korábban Musk által vezetett Kormányzati Hatékonysági Minisztérium (DOGE) figyelmét ráirányítja. Az amerikai elnök a Truth Social platformon osztotta meg gondolatait, megjegyezve, hogy Musk, még mielőtt az elnökválasztási kampányában egyik legnagyobb támogatója lett volna, már tisztában volt azzal, hogy nem osztja az elektromos autók iránti lelkesedését. Trump szerint bár Musk véleménye szerint az elektromos járművek pozitívak, nem lenne helyénvaló, ha mindenkit arra kényszerítenének, hogy ilyennel közlekedjen. "A maga részéről Elon több támogatást élvezhet, mint talán bárki a történelem során, és ha ezek a támogatások nem lennének, valószínű, hogy el kellene zárnia a cégét, és vissza kellene térnie Dél-Afrikába. Nem lenne több rakétaindítás, műholdfelbocsátás vagy elektromos autógyártás, miközben az országunk óriási összegeket takarítana meg. Talán érdemes lenne a DOGE-nak alaposabban megvizsgálnia ezt a helyzetet? NAGYON FONTOS, HOGY MEGSPÓROLJUNK!" - zárta fenyegetését Trump.

Elon Musk kritikája a Trump által javasolt költségvetési törvénnyel kapcsolatban elsősorban a javasolt adósságplafon rekordszintű, ötbilliárd dolláros megemelése körül forog. A milliárdos nem csupán szavakkal, hanem tettekkel is demonstrálja elkötelezettségét: támogatja azokat a politikai jelölteket, akik a kongresszusban helyet foglaló képviselőkkel szemben kívánnak előválasztási kampányt indítani. Ez a lépés a legmarkánsabb jelzés azóta, hogy Musk és a korábban általa erősen favorizált amerikai elnök között feszültség támadt. A CNN emlékeztet arra, hogy Musk eddig több mint 275 millió dollárt fordított Trump és más republikánus jelöltek kampányaira a 2024-es választások során.

**Trump és Musk: A nárciszok csatája a technofeudalizmus szívében** Elon Musk, a technológiai világ egyik legmeghatározóbb alakja, éles kritikával illette Donald Trump adminisztrációjának legújabb költségvetési intézkedéseit, amelyeket „undorító förtelemnek” nevezett. Ezzel a kijelentésével nem csupán a politikai tájképet, hanem a két férfi közötti feszültséget is új szintre emelte. Trump, aki korábban a technológiai innovációk támogatójaként is ismert volt, most úgy tűnik, hogy végleg elhatárolódik Musk-tól, kijelentve, hogy a kapcsolatukat már nem kívánja helyrehozni. Ez a lépés nem csupán személyes ellentéteket tükröz, hanem a technofeudalizmus korában zajló hatalmi játszmák szimbolikus megjelenése is. Az események azt mutatják, hogy a modern technológiai óriások és a politikai hatalom között egyre élesebb határvonal húzódik, amely mindkét fél számára új kihívásokat jelent.

Related posts