Az új edző tapasztalata ígéretes jövőt vetít előre az ASE számára, amely a gyorsaság és a fegyelem terén is jelentős fejlődést hozhat.


Izgalmas átalakulások előtt áll az Atomerőmű SE férfikosárlabda-csapata: új vezetőedző érkezett, a csapat összetétele változik, és friss játékfilozófiával készülnek a következő szezonra. Aleksandar Joncevski érkezése nem csupán egy új személyt hoz a stábba, hanem egy teljes szemléletváltást is előidéz, amely új irányt ad a csapat fejlődésének.

A nyár Pakson izgalmas átalakulásokkal telik, hiszen nagy álmok szövődnek a háttérben. Az Atomerőmű SE egy váratlan edzőváltáson ment keresztül, miután Kosztasz Flevarakisz családi okok miatt nem vállalta az új szezont. Ezt követően a klub Aleksandar Joncevskit nevezte ki az új vezetőedzőnek. A macedón szakember már több csapatnál bizonyította, hogy képes dinamikus és jól szervezett játékot kialakítani. Az igazi kérdés, hogy ez a játékstílus mennyire illeszkedik majd az ASE átalakuló keretéhez. A csapat magyar magjának megtartása mellett jelenleg Dorogi Gergő és Kucsora Csaba távozása mellett négy új játékos, köztük Krivacevic Márkó és Cohill Eric érkezett, ami tovább fokozza az izgalmakat a következő szezonra.

Csapatként gondolkodik, nem egyéneket épít

A macedón szövetségi kapitány edzői filozófiájának középpontjában a csapatjáték áll. Noha karrierje során dolgozott olyan együttesekkel is, ahol kimagasló egyéniségek szerepeltek, az elmúlt években inkább azokkal a csapataival ért el sikereket, ahol a kohézió és a kémia jelentette az igazi erőt. Edzőként elsősorban arra törekszik, hogy minden játékos pontosan ismerje a szerepét a pályán, és azt fegyelmezetten végre is hajtsa.

Az egyéni villanások helyett a csapatösszhang és a ritmusos labdajáratás dominál a játékosok mozgásában. Ez a koherens megközelítés tökéletesen összhangban áll az Atomerőmű SE klubfilozófiájával, amely évek óta a hazai játékosok erős magjára épít, célul tűzve ki a stabil csapatszellem kialakítását. Itt olyan struktúrát alakítanak ki, ahol a légiósok értékes hozzájárulást nyújtanak, de nem zavarják meg a csapat egyensúlyát.

Stabil védekezés, gyors reagálás

A Joncevski-féle csapatok egyik jellegzetessége a stabil és jól strukturált védekezés. A macedón szakember számára a szilárd és fegyelmezett hátsó vonal nem csupán a győzelem kulcsa, hanem a támadások kiindulópontja is. Korábbi edzői pályafutása során többször is hangsúlyozta, hogy a labdaszerzés utáni gyors reakciók, a ritmusváltások és a rendezetlen védelemmel szembeni gyors indítások kiemelkedően hatékony fegyverek lehetnek a siker érdekében.

Ez a szemlélet különösen jól jöhet az ASE-nél, ahol a tavalyi szezonban többször is gondot okozott a statikus félpályás támadásépítés, főleg a betömörülő védelmek ellen. Joncevski felfogása éppen ennek a problémának az elkerülését célozza: a gyors átmenetek révén csökkenthető a felállt falak elleni kényszerjáték aránya - ez pedig kulcskérdés lehet egy olyan csapatnál, amelynek továbbra sem a triplamutató a legerősebb fegyvere.

Related posts