Kopasz Bálint diadalmaskodott a királyszámban a szegedi világkupán | M4 Sport


A második versenynap második döntős szakaszában összesen hat izgalmas finálé zajlott, és mindegyikben képviseltette magát egy magyar sportoló.

A férfi kajakosok 1000 méteres döntőjében kettő is az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Kopasz Bálint és a kétszeres ötkarikás ezüstérmes Varga Ádám személyében. Rajtuk kívül ott volt a mezőnyben a portugálok klasszisa, Fernando Pimenta és a csehek párizsi bajnoka, Josef Dostal is, így nagy csatára volt kilátás. Mindkét magyar jól kezdett, de aztán Pimenta szokásához híven az élre állt és egészen féltávig vezetett is. A mezőny nem szóródott szét, egyedül Dostal maradt le egy kicsit, de a többiek szinte egyvonalban haladtak a cél felé. A hajrához közeledve aztán a győriek 27 éves versenyzője, Kopasz és - meglepetésre - az egyes pályán lapátoló dél-afrikai Hamish Lovemore ellépett a többiektől és szoros verseny után végül a magyar klasszis haladt át elsőként a célvonalon. Az afrikai kajakos mögött az erejét jól beosztó Dostal lett a harmadik, Varga pedig a hatodik helyen végzett.

A férfiak 1000 méteres kajak egyes A-döntőjének izgalmas befutója:

A női kenu kettesek 200 méteres viadalában a szegedi páros, Kiss Ágnes és Nagy Bianka, a negyedik pályát teljesítette a világkupán. Az előző három futamot – beleértve a két előfutamot és az 500 méteres döntőt – egyaránt megnyerték, így bizakodva vágtak neki a negyedik megmérettetésnek. Bár ezúttal nem tudtak a csúcsra érni, a délelőtti 500 méteres győzelem után így is egy ezüstérmet zsebeltek be. A versenyt a folyamatosan élen álló lengyel csapat nyerte.

A női 200 méteres kenu kettes A-döntője: egy izgalmas verseny, ahol a legtehetségesebb sportolók küzdenek az aranyéremért. A csónakok a víz tükrén siklanak, miközben a paddelők precízen és erőteljesen dolgoznak, hogy a lehető leggyorsabban érjenek a célba. A feszültség a levegőben vibrál, ahogy a versenyzők a rajtvonalhoz állnak, készen arra, hogy megmutassák tudásukat és kitartásukat. Két női páros, akiknek minden eddigi munkájuk most egyetlen pillanatban válik mérhetővé, zúgó szurkolás kíséretében vág neki a távnak. Az A-döntő nemcsak a sebességről szól, hanem a csapatmunka és az összhang erejéről is, ami elengedhetetlen a győzelemhez. Az óceán kékje és a napfény varázsa mind hozzájárul a verseny lenyűgöző atmoszférájához, ahol a legjobbak között dől el, ki állhat a dobogó legfelső fokán.

A férfi kenu négyesek 500 méteres versenyében csak döntőt rendeztek, mivel éppen kilenc egység nevezett. A két magyar hajó közül a Hajdu Jonatán, Hodován Dávid, Buday Domonkos és Uhrin Dávid összeállítású egység teljesített jobban, a győztes oroszok mögött másodikként ért be, de a Kurczina Máté, Lugosi Gergely, Mészáros Milán és Mitropoulos Iliász alkotta hajó is tartotta velük a lépést, s ennek egy bronzérem lett a jutalma.

A férfiak 500 méteres kenu négyesének A-döntője:

A férfiak C-1 1000 méteres versenyében a cseh Martin Fuksa kiemelkedő teljesítménnyel zárta a futamot, magabiztosan megszerezve az olimpiai bajnoki címet. A négyszeres világbajnok Adolf Balázs a verseny végén remek hajrával az ötödik pozíciót csípte meg. A női C-1 500 méteren Csorba Zsófia már a döntőbe jutásával is jelentős sikert könyvelhetett el, végül a hatodik helyen zárta a viadalt. Ezen a napon Csikós Zsóka is a figyelem középpontjába került, hiszen délelőtt 1000 méteren ezüstérmet szerzett, de a női kajakosok 500 méteres olimpiai döntőjében a kilencedik helyen végzett.

A B döntőkben részt vevő magyar sportolók közül Fejes Dániel a C-1 1000 méteres távon a 10. helyen végzett, míg Rendessy Eszter a K-1 500 méteres versenyszámban a 12. pozíciót szerezte meg. Horányi Dóra a C-1 500 méteren pedig a 13. helyen zárta a futamot.

A szombat délutáni döntőkben még további három érmet gyűjtöttek a magyarok, akik így az első finálés nap után tíz dobogós helyezéssel - három elsővel, négy másodikkal és három harmadikkal - állnak.

A vasárnapig zajló szegedi viadal izgalmas eseménye a gyorsasági sportágaknak, melyen 43 ország közel 800 versenyzője mérheti össze tudását. A magyar csapatot 49 tehetséges sportoló képviseli, így ez az esemény nemcsak a nemzetközi szintéren való megmérettetés, hanem a hazai sportolók számára is kiemelkedő lehetőség. Az év első nemzetközi versenyeként várakozással telve figyeljük a fejleményeket!

Related posts