Kós Hubert a legismertebb név a hazai úszósportban, de emellett számos tehetséges sportolónk is van, akik éremesélyesként várják a megmérettetéseket.


Vasárnap elindulnak a medencés úszóversenyek a szingapúri vizes világbajnokság keretein belül. A magyar csapatot 23 tehetséges sportoló képviseli, köztük olyanok, akik komoly eséllyel pályáznak az érmekre.

A keretben a 200 méter hát olimpiai bajnoka, Kós Hubert tűnik ki a legfényesebb csillagként.

aki a 2023-as fukuokai vb-n nyerte első aranyát ebben a számban, tavaly az év elején Dohában azonban nem indult, hogy megfelelően felkészüljön az ötkarikás játékokra, ahol végül fel is ért a csúcsra, írja az MTI.

A Texas Egyetemen a legendás Bob Bowman irányításával készülő magyar klasszis ezen a világbajnokságon már kísérletezgethet is kicsit, két fő száma, a 100 és 200 méter hát mellé bevállalta az úszásnem sprintjét, valamint a 100 méter pillangót, illetve visszatér a 200 méter vegyeshez, amelyben 2022-ben a római Európa-bajnokságon az első nagy győzelmét aratta a felnőttek között.

A kétszáz méteren szeretném megcsillogtatni, mennyit fejlődtem az utóbbi időszakban. Ha valóban sikerül előrelépnem, akkor reális esélyem nyílhat a győzelemre. A százon rendkívül erős a mezőny, de nagyon örülnék, ha érmet tudnék szerezni. Éppen ezért nem tartottam hosszabb pihenőt.

- felelte.

Kós első alkalommal kerül majd szembe a hátúszás orosz specialistáival, akik a 2019-es kvangdzsui vb óta először indulnak nagymedencés viadalon.

A nevezési időket figyelembe véve Kós akár négy különböző számban is döntőbe juthat. Az utóbbi fél év teljesítménye alapján joggal emelik ki őt: nemcsak az amerikai egyetemi bajnokságon választották az Év férfi úszójának, hanem a kaposvári országos bajnokságon is sorra döntögette az országos rekordokat. Így nem lenne meglepő, ha az ötödik számban is megvillantaná tudását.

Milák Kristóf távollétében csak egy párizsi medencés magyar érmes érintett a világbajnokságon, ugyanakkor a francia fővárosban 1500 méter gyorson negyedik Betlehem Dávid már kétszer is dobogóra állhatott Szingapúrban: a 21 éves magyar versenyző a nyíltvízi küzdelmek 3 kilométeres kieséses sprintversenyében második lett, megszerezve ezzel pályafutása első egyéni vb-érmét, a váltót pedig egy fantasztikus hajrával hozta be záróemberként a harmadik helyre. A Ferencváros sportolója kijelentette, a dobogó a célja a leghosszabb medencés távon.

A hosszabb gyorsúszó távokon izgalmas versenyt hoz majd a tavaly decemberben rövidpályás világbajnoki címet szerző Sárkány Zalán, valamint a 400 és 800 méteren nyílt vízen olimpiai bajnok Rasovszky Kristóf részvétele. Kettejük felkészülése és teljesítménye különösen figyelemre méltó, és minden bizonnyal emlékezetes pillanatokkal gazdagítják a versenyt.

A tavalyi dohai világbajnokság történetének egyetlen magyar érmét Németh Nándor szerezte meg a medencében. A mindössze 25 éves úszó nemcsak kivételes tehetséggel rendelkezik, hanem szívós kitartásával is kiemelkedik a mezőnyből. Ő volt az első magyar sportoló, aki dobogóra állhatott a 100 méteres gyorsúszás versenyében, Párizs felé haladva pedig egyetlen századmásodperccel maradt le a bronzéremről – ez a teljesítmény igazán figyelemre méltó. Németh egy lenyűgöző sorozatot tudhat magáénak: 2018 óta minden nagymedencés világversenyen – legyen az olimpia, világbajnokság vagy Európa-bajnokság – döntőt úszott, ezzel a legnagyobb kihívásokkal néz szembe, és rendre megállja a helyét a legjobbak között.

A nőknél már kevesebb esély mutatkozik meg arra, hogy érmet szerezzenek a magyarok, ugyanakkor mindenképpen figyelni kell majd a 4×200 méteres gyorsváltóra, amely decemberben hazai környezetben ezüstérmet nyert a rövidpályás világbajnokságon, illetve tavaly az olimpiát felvezető országos bajnokságon robbant be a felnőtt mezőnybe Jackl Vivien, a még mindig csak 16 éves versenyző az első felnőtt világbajnokságán ugrik majd medencébe.

Az előfutamok (4.00) izgalmas pillanatokat kínálnak, ahol a versenyzők bemutatják tehetségüket és felkészültségüket. Minden egyes futam egy új lehetőséget rejt magában, hogy a sportolók megmutassák, mire képesek. Az időmérő szakaszok során a taktika és a sebesség kulcsszerepet játszik, hiszen minden másodperc számít. A nézők izgatottan követik a versenyt, miközben a résztvevők a csúcsformájukat próbálják hozni. Készülj fel a feszültségre és a szenvedélyre, mert az előfutamok máris kezdetét veszik!

Komoróczy Lora a női 100 méteres hátúszásban kiemelkedő teljesítményt nyújtott, megmutatva tehetségét és eltökéltségét. A versenyszámban végrehajtott technikája és sebessége lenyűgöző volt, a víz felszínén való mozgása olyan eleganciát sugallt, ami a nézők szívét is megdobogtatta. Lora nemcsak a fizikai erejét, hanem a mentális felkészültségét is kamatoztatta, hiszen a versenyek során a koncentráció és a stratégiai gondolkodás ugyanolyan fontos, mint a gyorsaság. Az eredményei nemcsak a saját, hanem a magyar úszósport számára is jelentős fejlődést jelentenek, inspirálva ezzel a fiatal sportolókat, hogy kövessék álmaikat a vízben és azon kívül is.

Férfi 100 méteres hátúszás: Jászó Ádám és Kós Hubert kiemelkedő teljesítménye. Női 100 méteres mellúszás: Fángli Henrietta remek futama.

Holló Balázs kiemelkedő teljesítményt nyújtott a férfi 200 méteres gyorsúszásban, ahol a gyorsasága és technikai tudása lenyűgözte a közönséget. A verseny során minden erejét latba vetette, és a vízben végzett mozdulatai rendkívül precízek voltak. Balázs nemcsak az időeredményeivel, hanem az úszás iránti szenvedélyével is inspirálta a fiatal sportolókat, bizonyítva, hogy a kitartás és a kemény munka mindig meghozza gyümölcsét.

A női 1500 méteres gyorsúszásban Jackl Vivien és Mihályvári-Farkas Viktória kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. A versenyszám dinamikája lenyűgöző volt, ahogy a két úszónő a vízben küzdött a legjobb időért. Jackl Vivien elegáns technikájával és kitartásával, míg Mihályvári-Farkas Viktória erőteljes tempójával és stratégiájával emelkedett ki a mezőnyből. A verseny során a közönség izgatottan szurkolt, hiszen mindkét sportoló a legjobbját nyújtotta, hogy elérje a célját. A női 1500 méteres gyorsúszás nemcsak a fizikai erőfeszítést, hanem a mentális kitartást is próbára tette, és a két úszónő teljesítménye példaként szolgálhat a fiatal sportolók számára.

Related posts