Székesfehérváron tragikus incidens történt, amely során egy ember életét veszítette. A helyszínre érkező mentősök és rendőrök azonban váratlanul támadás célpontjaivá váltak a gyászoló rokonok részéről. A történtek sokkolták a közösséget, és felvetik a kér
Sajtóinformációk alapján szombat este a székesfehérvári mentőállomás környékén feszültséggel teli szituáció bontakozott ki, amikor egy elhunyt beteg hozzátartozói dühösen fejezték ki elégedetlenségüket a mentőszolgálat munkatársaival szemben. A feldúlt tömeg reakciója olyan intenzív volt, hogy a rendőrség beavatkozására is szükségessé vált a helyzet kezelése érdekében.
Egy Ercsiben élő beteg tragikus módon életét vesztette, miután a mentőszolgálat munkatársai hiába feszültek meg az életmentés érdekében. Az elhunyt családtagjai azonban nem tudták feldolgozni a történteket, és dühükben rátámadtak az életmentőkre. A helyi mentősök a kialakult feszültség miatt kénytelenek voltak elhagyni a helyszínt, majd rendőri kísérettel tértek vissza Székesfehérvárra, hogy biztonságban folytathassák munkájukat. Eközben a Kossuth térre érkezett az Ország Karácsonyfája, amely soron kívül bemutatásra került a helyszíni fotókon.
Az indulatok ott sem csillapodtak: a családtagok tömegesen gyülekeztek a székesfehérvári mentőállomás előtt, hogy számon kérjék a mentősök döntéseit. A fenyegetések és a rokonság agresszív fellépése miatt a mentősök nem csupán a munkájuk, hanem saját és családjuk biztonságáért is aggódtak.
A rendőrség tájékoztatása szerint a feldühödött rokonokat végül csak a járőrök felszólítására sikerült eltávolítani az egészségügyi intézmény területéről. Az incidens kapcsán közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt indítottak eljárást. A következő napokban fokozott rendőri jelenlét várható Ercsiben a történtek miatt.
Az Országos Mentőszolgálat statisztikái alapján évente körülbelül 150 incidens történik, amely súlyosabb személyi sérüléseket vagy jelentős anyagi károkat okoz. Ezenfelül a mentőszolgálat munkatársai nap mint nap szembesülnek fenyegetésekkel és sértő megnyilvánulásokkal is. Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője hangsúlyozta, hogy ezek a támadások gyakran magukból a betegek közül erednek, akiket éppen az ellátásuk során próbálnak segíteni.
Előfordulhat, hogy a családtagok vagy hozzátartozók agresszív viselkedést tanúsítanak: az idei évben számos súlyos incidens történt. Márciusban például egy borsodi férfi baltát ragadott, hogy megfélemlítse az életmentőket, míg Pest vármegyében gázriasztó fegyverrel támadtak rájuk.