Orbán: A pénz illata nem érzékelhető, de annak, aki birtokolja, van karaktere.


"A kormány olvasatában a háború végső mérlege mindig negatív, a békéé mindig pozitív, a békestratégia tehát a gazdasági prosperitás stratégiájaként is értelmezhető. (...) Ha végre sikerül lezárni a háborút - és a magyar kormány ezért dolgozik -, óriási lehetőségek nyílnak majd meg a ma még háborús piacokon. Ennek biztosan az OTP is nyertese lesz" - jelentette ki a miniszterelnök az OTP Bank rendes éves közgyűlésén pénteken. Az MTI beszámolója szerint Orbán Viktor párhuzamot talált a részvényesi közgyűlés és az ország működése közt:

A politikai rendszer hasonlóságokat mutat a részvénytársaságok működésével, de fontos hangsúlyozni, hogy az ország nem csupán egy részvénytársaság, ahol a részvények szabadon cserélhetők. Itt az emberek nem válthatják meg a "részvényeiket", ha nem tetszik az irány, hiszen az etikai kódex megköveteli, hogy „itt élned, halnod kell”. Az állam részvényesi közössége tízmillió főt számlál, ebből nyolcmillióan szavazati joggal bírnak. A magyar politikai életben csupán négyévente rendeznek részvényesi közgyűlést, és ezzel szemben az OTP részvényesei „nagyon is lágyszívűek”. Az itteni környezetben sokkal könnyebben eltávolítható az egész igazgatótanács, mint a klasszikus vállalatokban.

- Ráerőltette a helyzetet. Megemlítette, hogy létezik egy felügyelőbizottság is, amely az ellenzék képviseletében működik, és bizakodó, hogy az OTP-nél ennek a testületnek sikerül hatékonyabban ellátnia a feladatait.

Orbán Viktor beszédében hangsúlyozta, hogy az 1990-es években és a kétezres évek elején elterjedt az a nézet, miszerint a bankok tulajdonosainak nemzetisége lényegtelen kérdés.

"Azt tartják, hogy a pénz illata nem létezik, de idővel rájöttünk, hogy bár a pénz önmagában szagtalan, a tulajdonosa érzései és vágyai mindent megváltoztatnak."

2008-ban a külföldi tulajdonú bankok rendkívül gyorsan visszavonták befektetéseiket Magyarországról, és ezzel egyidejűleg leállították a hitelezést is. Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy a kormány 2010 óta azon fáradozik, hogy a magyar bankszektor legalább 50%-a hazai tulajdonban legyen, és ezt a célt sikerült is megvalósítaniuk.

Végül üzent azoknak, akik bírálják őt:

Related posts