A kormánytisztviselők sztrájkba lépését fontolgatják.


Felháborító, hogy 2022 óta nem történt általános bérfejlesztés, miközben a minisztériumok vezetőinek fizetése évről évre drámaian emelkedik - nyilatkozta a szakszervezet elnöke a 24.hu-nak. Továbbá hangsúlyozta, hogy támogatják a bírák és orvosok tiltakozását is, hiszen minden esetben a közszolgáltatások súlyos megszorításáról van szó.

Sztrájkot terveznek a kormányhivatalokban a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) felhívása alapján, mivel úgy érzik, hogy elárulták őket. A kormányhivatalok munkavállalóinak túlnyomó része a garantált bérminimum, azaz nettó 242 ezer forint alapján kapja a fizetését, ami nem elegendő a megélhetéshez. Ezen alacsony bérek következtében pedig jelentős létszámhiány alakult ki a kormányhivatalokban.

A Kormány nem veszi komolyan a kormánytisztviselőket! Már csak a sztrájk maradt hátra! Követeljük, hogy a területi közigazgatási kormánytisztviselők bérét duplázzák meg! Most először az MKKSZ tagjai és a tagsággal nem rendelkező kormánytisztviselők közösen állnak ki a jogainkért. Ha te is azt érzed, hogy hátba támadtak, csatlakozz hozzánk! Nem számít, ha nem vagy MKKSZ tag!

- olvasható a szervezet Facebook-oldalán közzétett felhívásban.

"Önök nem csupán a magyar nép bizalmát árulták el, hanem saját dolgozóik, a kormánytisztviselők sorsát is elárulták, akiket merészelnek így nevezni! Itt már nem csupán arról van szó, hogy a kormánytisztviselőket a nevetség tárgyává teszik a megalázóan alacsony bérek miatt, hanem arról is, hogy önök súlyos megélhetési válságba taszítottak számos kollégát."

- szólította meg az MKKSZ a kormányt a hirdetményben.

A munkabeszüntetés, ha megvalósul, az ország különböző helyszínein egy időben zajlana - számol be róla a 24.hu. Boros Péterné, az MKKSZ elnöke elmondta, hogy számos igénybejelentés érkezett, ezért jelenleg a munkavállalók szándékainak felmérése folyik. A jövő hét csütörtökén sajtótájékoztatót tart a szakszervezet, ahol kifejezik szolidaritásukat a tüntetést szervező bírákkal, valamint a Magyar Orvosi Kamara tiltakozásával is, mivel az elnök véleménye szerint minden esetben a közszolgáltatások leépítéséről van szó.

A sztrájkot jelenleg kizárólag a kormánytisztviselők körében tervezik, viszont az MKKSZ készségesen várja az önkormányzati köztisztviselők csatlakozását is.

Related posts