Tordai a szerény lakóhelye miatt fejezte ki fájdalmát a parlamentben | Demokrata


Tordai Bence (Párbeszéd) beszámolt arról a közigazgatási perről, amely a saját II. kerületi otthonát érinti, és a kormányhivatal által kiadott, bontást elrendelő határozatra is kitért. Kifejtette, hogy ez a helyzet nem csupán egy magánügy, hanem a magyar jogállam válságának szimptómája, valamint a "fideszes pártállam" kiépítésének egyik megnyilvánulása. Szerinte a családja kilakoltatásával kapcsolatos fenyegetések szélesebb kontextusban értelmezendők, amelyek a jogi keretek és az alapvető emberi jogok védelmét is érintik.

A miniszterelnök családjának "hatvanpusztai birodalmára" és Csipak Péter vállalkozó impozáns rezidenciájára, a Csipak-villára utalva, a kormányoldalt azzal vádolta, hogy az építésügy területén nem tartja tiszteletben a jogállamiság alapelveit. Az állítás szerint, ha valaki "elég közeli kapcsolatban áll a Fideszszel", akkor a jogsértéseknek nincsenek következményei. Ezzel párhuzamosan az ellenzéki politikai törekvéseket elnyomás és megfélemlítés sújtja, ami aggasztó jelenség a demokratikus értékek szempontjából.

Tordai Bence kifejtette, hogy minden vonatkozó jogszabályt maradéktalanul betartottak. A kormányhivatal a helyszíni szemle során megállapította, hogy a lakóépület az előírt terveknek megfelelően készült el. Ennek ellenére a bíró, aki a folyamatban lévő ügyben döntött, bontási határozatot hozott. Tordai szerint a bíró korábban egy fideszes államtitkár közvetlen munkatársa volt.

Latorcai Csaba, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára kifejezte, hogy személyes szempontból rendkívül sajnálja Tordai Bence helyzetét, aki szerinte nem a legjobban döntött, amikor ebbe a szituációba "lavírozta magát". Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az ügy lényege egyértelmű: a bíróság megállapította, hogy a képviselő építkezése jogszerűtlen volt.

Jelezte: a kormánynak nincs más lehetősége ebben a helyzetben, minthogy a közigazgatás szervezetén keresztül érvényt szerezzen a bíróság ítéletének. Jogkövető magatartást kellett volna tanúsítani - jegyezte meg az államtitkár, aki szerint az ügyben Tordai Bence nem áldozat, hanem elkövető.

Related posts