Ursula Von der Leyen Kínával folytatott megbeszélésén a vámháború kérdése került a középpontba - az Európai Unió célja a stabilitás megteremtése.


Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, sürgető tárgyalásokat indított Kínával a felerősödő kereskedelmi válság nyomán. Az EU szándéka egyértelmű: a vámháború elkerülése és a világgazdaság stabilitásának megőrzése. Eközben Peking határozott üzenetet intézett Washington felé, jelezve, hogy a globális kereskedelmi kapcsolatok feszültségei fokozódnak.

A globális kereskedelem terén egyre inkább fokozódik a feszültség. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, az amerikai vámháborús fenyegetésekre reagálva sürgette az azonnali tárgyalásokat a kínai miniszterelnökkel. Eközben Peking is felkészült arra, hogy megvédje saját érdekeit, ami újabb izgalmas fejleményeket ígér a nemzetközi politikai színtéren - olvasható az Európai Bizottság hivatalos közleményében.

Az Európai Unió és Kína közösen vállalja, hogy megőrzi a stabil, tisztességes és szabad globális kereskedelmi rendszert. A Reuters hírei alapján a legutóbbi tárgyalások középpontjában az amerikai vámemelések által kiváltott globális kereskedelmi feszültségek álltak, amelyek egyre inkább éreztetik hatásukat a nemzetközi piacon.

Von der Leyen hangsúlyozta, hogy a globális gazdaság számára elengedhetetlen a stabilitás és a kiszámíthatóság, amelyet a fokozódó vámháború komolyan veszélyeztet. Felhívta a figyelmet arra, hogy a felek közötti tárgyalások sürgető fontosságúak a helyzet rendezése érdekében, és arra ösztönözte őket, hogy kerüljék el a feszültségek további eszkalálódását.

A bizottság közleménye alapján az elnök külön hangsúlyozta Kína meghatározó szerepét a kereskedelmi súlypontok áthelyezésének kezelésében. Ez különösen fontos olyan iparágakban, ahol már most is globális túlkínálat tapasztalható. Ursula von der Leyen strukturális megoldások bevezetését szorgalmazta a kereskedelmi kapcsolatok egyensúlyának megteremtésére, és azt is kérte, hogy az európai cégek számára javuljon a piaci hozzáférés Kínában.

Közben Kína kedden világossá tette, hogy "készen áll a végletekig küzdeni" saját érdekei védelmében. A pekingi kormány határozottan reagált Donald Trump amerikai elnök fenyegetéseire. Az Egyesült Államok újabb 50%-os vámot tervez bevezetni a kínai importtermékekre, amennyiben Peking nem vonja vissza a múlt héten bevezetett 34%-os ellenvámjait.

A helyzet hamarosan súlyosbodhat, így az Európai Uniónak létfontosságú szerepe lehet egy újabb globális kereskedelmi válság megelőzésében. Ursula von der Leyen kijelentése egyértelmű üzenetet közvetített: Brüsszel a párbeszéd és az együttműködés mellett áll ki. Ugyanakkor, ha a körülmények megkívánják, határozottan fellép Európa érdekeinek megóvása érdekében.

Related posts